Hakkımızda

Lisede sohbet arasında böyle bir şeye başlamaya karar vermiş gençleriz. Yurt hayatı bildiğiniz gibi sıkı arkadaşlıklarla, sıkı sohbetlerle geçer. Tabi biz de kahve sohbetleri gibi arada tarihi ve siyasi şeyler konuşmayı seviyoruz. 2016 mayısında dedik ki, “madem bu kadar kendi aramızda böyle şeyler konuşmayı seviyoruz, başkalarınında bize katılacağı bir sistem kuralım.” Bunun üzerine ortamın yazılımcısı olarak forum sitesi kurmayı önerdim (Emirhan Kabakcı). Tamam dediler. Kurduk. İlk forum sitemiz, sadece konu açma, üye olma ve mesaj yazma özelliğine sahip, ASP.NET ile yani C# diliyle yazılmış, MSSQL Veritabanına sahip bir siteydi. Tamamen kendim yapmıştım siteyi, hazır bir şey yoktu yani. Tabi programcılar için büyük bir şey bu, sonuçta çoğu dili öğrenmiş olmuştum fakat kullanıcılar gerek tasarımı gerek kullanımı haklı olarak beğenmediler.

Bunun üzerine sil baştan kurmaya karar vererek MyBB Scripti kullandım. Böylelikle tam bir forum sistemi oldu ataforum. Böyle 3 – 4 ay gidince baktık ki konu paylaşan yok, yani o sohbetlerimizde dediğimiz “bize bilgi sunmak isteyen biri olur” daki biri olmadı. Forum ölü oldu, çünkü zaten sosyal medyalar forumların eski popülerliğini fethetmişti. Bu nedenle dedik ki, madem insanlar bilgilensin, tarih bilinci oluşsun istiyoruz, ve madem kimse paylaşım yapmıyor, üçüncü versiyona geçiş yaptık.

Üçüncü versiyon ise şimdiki versiyon. İçerik platformu haline dönüştürdüğümüz versiyon. Konu paylaşımını bizim yaptığımız, yorumunu size bıraktığımız versiyon. Başka versiyona da geçmeyi düşünmüyoruz.

Sitemiz; ilk projemiz, ilk göz ağrımız. Bu yüzden ekibimizin adını Ataforum Ekibi koyduk. Tasarımda bana yardımcı olan Mert Ergün ile birlikte kurduğumuz iki kişilik ekibiz aslında ama ileride büyüyeceğimizden eminiz. Ataforum.net’ten başka birçok projeye imza attığımız için bir ekip kurma girişimine başvurduk. Şimdi sizleri bu projelere yönlendireceğim.

İlk önce ekibimizin facebook sayfası : https://www.facebook.com/ataforumbilisim/ Bu sayfada güncelleme duyuruları, projeler, kısaca hakkımızda her şey paylaşılacak.

Ataforum Kurucu Ortak Emirhan Kabakcı Blog Sayfası : http://emirhankabakci.com.tr/

Oyunlarımız ve Mobil Uygulamalarımız : https://play.google.com/store/apps/developer?id=Emirhan+KABAKCI

Facebook Üzerinden Yorum Yap